Заливка нульового циклу


Російська версія


ПокупцямЧер

16

2017

Заливка нульового циклу

Заливка нульового циклу (нулевого цикла) - в нашому випадку це створення за допомогою бетону полів  першого поверху. В нашій фотогалареї представлені фото, які показують, що сам будинок зведений на декілька поверхів, і, фактично, це початок внутрішніх робіт. Рівна поверхня полу є тою осоновою, на яку спирається весь інтер'єр квартири, і, в кінцевому рахунку, комфортність проживання в цій квартирі.

Тому цей єтап дуже важливий.

Надійне підгрунтя - важливий атрибут будь-якої будівлі. Будинок буде міцним і безпечним тільки в тому випадку, якщо правильно і чітко виконані всі робочі процеси. Одним з найважливіших етапів є нульовий цикл, який включає в себе роботи з підготовки ґрунту, його виїмці, встановлення інженерних мереж, будівництво самого фундаменту.

Приклад технологічної карти нульового циклу.

РОБОЧИЙ ПРОЦЕС

Нульовий цикл займає в середньому близько 20% від усього робочого процесу не тільки за вартістю, але і по трудовитратах. Цей процес включає такі етапи, як:

Схема розмітки ділянки під фундамент.

  1. Підготовка необхідної документації. Перед тим як починати будь-яке будівництво, доведеться попередньо скласти проект будинку і окремих його елементів. Після того як всі креслення готові, їх потрібно погодити у відповідних установах, отримати дозвіл на проведення будівництва. Коли всі необхідні дозволи отримано, можна починати самі роботи по зведенню житлового будинку на обраному ділянці.
  2. Підготовка ділянки. Проводиться геологія, визначаються особливості майбутнього процесу будівництва. Далі майданчик очищається від сміття, виконується прибирання родючого шару грунту. Найчастіше викопується котлован або траншея під заливку підстави, але може знадобитися установка свердловин під фундамент палі.
  3. Прокладка дороги. Цей етап необхідний, якщо до ділянки немає ніякого під'їзду, що дозволяє завезти обладнання і матеріали, організувати вивіз будівельного сміття. Необхідний пристрій зручного і широкого під'їзду, який буде придатний для пересування будівельної техніки.
  4. Підготовка котловану. Складність робіт залежить від типу підстави, найчастіше роблять засипку піщано-гравійного шару під майбутній фундамент. На цьому ж етапі проводиться прокладка комунікацій до будинку.
  5. Підготовка до заливання. Встановлюються опалубка, армований пояс обраного типу. Коли ці роботи будуть завершені, виконується заливка бетонної сумішшю. При цьому необхідно стежити, щоб частини арматурного пояса не виступали за краї плити або стрічки. Виняток становить тільки стовпчастий фундамент, для якого арматура є заставної для кріплення ростверку.
  6. На останньому етапі виконуються роботи по гідро- і теплоізоляції конструкції. Якщо є необхідність, то роблять дренаж, відвідний грунтові води від конструкції.

ПІДГОТОВЧІ РОБОТИ

Підготовчі роботи нульового циклу - це важливий етап всього будівництва. Саме в цей час необхідно підготувати котлован під майбутнє підставу, дотримуючись основні правила:

Схема траншеї під фундамент.

  1. Глибина котловану повинна бути більше, ніж пролягає точка промерзання грунту.
  2. Розміри котловану повинні бути трохи більше, ніж периметр будівлі, що зводиться. Навіщо це потрібно? Якщо глибина підстави буде менше, ніж знаходиться точка промерзання, то під час зимових морозів фундамент частково виштовхне назовні, а це призведе до його деформації. Сам житловий будинок може бути сильно пошкоджений при таких сезонних переміщеннях. Тому риття треба починати тільки відповідно до складеного заздалегідь проектом, який і враховує такі значення і параметри.

Якщо котлован зробити менше, ніж це потрібно, або він буде йти буквально впритул, то це призведе до деформації конструкції. Стрічка або монолітна плита не можуть мати розміри менше, ніж периметр будівлі.
Слід враховувати, що частина місця знадобиться для опалубки. Тому фахівці рекомендують робити розміри котловану приблизно на півметра більше по сторонах, ніж це потрібно за проектом. Після того як фундамент вже буде повністю готовий, набагато легше провести роботи по засипці його пазух, ніж починати все спочатку.

продовження статті тут